Dubnové vaření

I tento měsíc na nás čekala spousta příprav a vaření v cvičné kuchyňce. Připravili jsme si polévky špenátovou, frankfurtskou a kuřecí vývar s fritátovými nudlemi. K hlavnímu chodu jsme vařili koprovou omáčku, s vejcem a vařeným bramborem, bramborové knedlíky plněné uzeným masem a  zapečené těstoviny s uzeným masem a naší domácí červenou řepou, kterou jsme si sami na podzim sami zavařili. Nezapomínáme ani na moučníky, které máme moc rádi, a proto jsme si upekli perník s čokoládovou polevou a bábovku. Na školní zahrádce nám již vyrostla krásná pažitka a libeček, abychom měli něco i na zimu, tak jsme vše pokrájeli a dali do mrazáku.

Bramborové knedlíky plněné uzeným masem

Bůček uzený                   300g

Brambory                      1500g

Mouka hrubá                  240g

Krupice                            90g

Sůl                                   18g

Vejce 1ks                         24g

Mouka hladká                  30g

Sádlo škvařené              120g

Cibule                             150g

Technologický postup:

Uzený vepřový bůček nakrájíme na drobné kostičky, Brambory uvaříme ve slupce, oloupeme a vychladlé nastrouháme najemno. K nastrouhaným bramborům přidáme mouku hrubou, krupici, vejce, sůl a zpracujeme v tuhé těsto., které vyválíme na 5 mm tlustý plát. Z plátu nakrájíme čtverce do středu dáme jemně nakrájené maso a sbalíme knedlíky. Připravené plněné knedlíky zavaříme do osolené vody a vaříme asi 10- 12 minut. Vařené knedlíky vyjmeme a podáváme přelité cibulkou osmaženou do zlatova na sádle.

Mgr. et Mgr. Ilona Středová